‘Bijltjesweek’ bij Hearst Netherlands: ontslagen en gesprekken over nieuwe structuur

UPDATE De eerder aangekondigde reorganisatie bij tijdschriftuitgever Hearst Netherlands leidt tot een fikse ontslagronde. Op de redacties van Cosmopolitan, Elle, Esquire, Glamour, Harper’s Bazaar, JAN en Vogue krijgen werknemers te horen dat er voor hen geen plek meer is in het concern. In een aantal van de gevallen, waaronder bij Cosmopolitan, Esquire, Harper's Bazaar en JAN, worden hele redacties ontslagen. Met werknemers van andere titels worden gesprekken gevoerd over de nieuwe structuur van het bedrijf.
Dat bevestigen bronnen binnen Hearst aan Villamedia. Volgens hen vinden deze en volgende week met ruim een derde van alle werknemers in het bedrijf gesprekken plaats. De gesprekken zijn niet alleen met redacteuren, maar ook met werknemers binnen andere disciplines, zoals marketing en vormgeving. Na de reorganisatie moet een kleinere groep marketeers alle titels op zich nemen.
Hoeveel werknemers precies hun baan verliezen is nog niet bekend. Wel melden bronnen dat Hearst bij een flink aantal titels alleen nog wil werken met rompredacties en freelancers. Bronnen stellen dat het concern na de reorganisatie naar verwachting 30 tot 35 procent minder medewerkers over zal hebben. Dat komt volgens hen niet alleen door ontslagen, maar ook doordat titels verkocht worden en werknemers mee overgaan naar een nieuwe eigenaar.
Een woordvoerder van Hearst bevestigt dat de gesprekken gaande zijn, maar wil niets over de inhoud zeggen. Ze stelt dat daar pas uitspraken over gedaan worden “als de uitvoering compleet is”. Naar verwachting is dat in de loop van komende week. Wel benadrukt de woordvoerder dat de gesprekken niet alleen over ontslagen gaan. “Het is dus niet zo dat iedereen die op gesprek komt, wordt ontslagen.”
De ontslagen vallen voor een groot deel bij titels waar Hearst afstand van doet. Eerder werd al bekend dat Hearst stopt met Esquire, Designer Vintage, Fiscalert en Hearst Create. Voor Designer Vintage en FiscAlert vinden gesprekken voor een overname plaats. De uitgeefactiviteiten voor KLM, die vielen onder Hearst Create, gaan nog wel door.
Hearst levert daarnaast de uitgeeflicentie van een aantal titels in, waaronder Vogue, Vogue Living en Glamour. Condé Nast, de merkeigenaar van Vogue, Vogue Living en Glamour, zoekt voor die titels een nieuwe uitgeefpartner in Nederland. Van de medewerkers die Hearst bij die titels heeft werken, neemt de uitgeverij volgens bronnen afscheid.
Praat mee