Amnesty-petitie voor Turkse journalisten gelanceerd
Duizenden Nederlanders hebben een petitie getekend van mensenrechtenorganisatie Amnesty International, waarin wordt gepleit voor vrijlating van de ruim 120 journalisten die het land sinds de mislukte staatsgreep van juli vorig jaar achter de tralies heeft gezet.
Naast de gevangen journalisten zijn er door de Turkse autoriteiten ook veel mediabedrijven gesloten, omdat die banden zouden hebben met de Gülen-beweging. De Turkse regering beschuldigt islamtisch geleerde Fethullah Gülen en zijn aanhangers ervan de staatsgreep te hebben georganiseerd.
Het plan is de petitie op de Internationale Dag van de Persvrijheid aan de Turkse vice-premier Bekir Bozdag aan te bieden. Nederland is het eerste land waar het initiatief vorige week werd gelanceerd, bericht het AD. De petitie wordt de komende weken ook internationaal gepromoot.


Praat mee