— woensdag 16 september 2020 14:57 | 0 reacties , praat mee

Amerikaanse beroemdheden boycotten Facebook om nepnieuws

Amerikaanse beroemdheden boycotten Facebook om nepnieuws
© EPA / Sascha Steinbach

Een groep van tientallen beroemdheden uit de Verenigde Staten plaatst woensdag geen berichten op Facebook en Instagram. Ze hebben een radiostilte ingelast uit protest tegen de haat, propaganda en valse informatie die volgens hem via sociale media worden verspreid. Laatste wijziging: 16 september 2020, 14:59

Dat schrijft de NOS. De boycot, die de naam Stop Hate for Profit draagt, duurt 24 uur en is bedacht door de Amerikaanse burgerrechtenbeweging #StopHateforProfit. De beweging vindt dat Facebook en Instagram meer moeten doen tegen het verkeerd informeren en beïnvloeden van kiezers.

Onder andere acteur Ashton Kutcher, zangeres Katy Perry en acteur Leonardo diCaprio houden zich woensdag stil op sociale media. “Ik kan niet toekijken en zwijgen, terwijl deze platforms de verspreiding van haat, propaganda en verkeerde informatie blijven toelaten”, aldus realityster Kim Kardashian West. “Verkeerde informatie die op sociale media wordt gedeeld, heeft een ernstige impact op onze verkiezingen en ondermijnt onze democratie.”

Bekijk meer van

Instagram Facebook
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee