— woensdag 15 september 2021 12:00 | 0 reacties , praat mee

Folkert Jensma over journalistiek onder druk

Folkert Jensma over journalistiek onder druk
© NVJ

Bas Mesters gaat donderdag in De Tussenruimte, podium voor onafhankelijk debat en dialoog in Den Haag, in gesprek met oud-hoofdredacteur van NRC Handelsblad en vice-voorzitterover van de NVJ Folkert Jensma over de positie van freelancers en over wat er nodig is om de onafhankelijkheid en geloofwaardigheid van de journalistiek te blijven garanderen. Laatste wijziging: 15 september 2021, 12:49

Onafhankelijke en geloofwaardige journalistiek is belangrijk voor een democratie. Maar dat vak staat op allerlei manieren onder druk: door georganiseerde misdaad die journalisten bedreigt, door uitgevers die freelancers onderbetalen, en door voorlichters op ministeries die hun uiterste best doen om de informatiestroom te ‘managen’. Folkert Jensma maakt zich daar grote zorgen over.

De bijeenkomst is een vervolg op een gesprek dat Mesters eerder met Jensma had voor de Volkskrant over deze thema’s.

Het vindt plaats op donderdag 16 september van 16.30 tot 17.45 uur, via een livestream. Wie digitaal meedoet heeft de kans vragen te stellen.

Klik hier voor meer informatie en aanmelden.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee