Activisten willen dat NPO Jort Kelder buiten programmering themadag racisme laat

UPDATE Zwarte activisten hebben bij NPO-bestuurder Shula Rijxman aangedrongen om Jort Kelder geen rol te laten spelen bij de aanstaande themadag rond racisme, die voor 12 juli gepland staat. Kelder zal een discussiepanel leiden.
Volgens activisten van het collectief Black Renaissance heeft Kelder regelmatig blijk gegeven dat hij klachten over racisme onvoldoende serieus neemt.
In een open brief aan Rijxman twijfelt het collectief aan de motieven achter de themadag en willen ze dat Kelder het racismedebat niet mag leiden.
De NPO stelt in een reactie dat kritiek op de keuze voor een bepaalde presentator altijd mag. “Maar Jort Kelder heeft tijdens eerdere edities van debatprogramma De Stelling van Nederland onmiskenbaar laten zien een kundig debatleider te zijn, waarbij ruimte is voor alle geluiden.”
Het debatprogramma is bovendien één van de vele speciale programma’s die worden uitgezonden in het kader van de themadag, aldus de NPO. “Juist nu moeten we het gesprek met elkaar aangaan. Direct na dit debat wordt een speciale aflevering van Ook Hier (EO) uitgezonden op NPO 1, gepresenteerd door Dwight van van de Vijver. Dit zijn slechts twee programma’s van een zeer brede line-up die past bij ons pluriforme omroepbestel.”
Beste mevrouw Shula Rijxman,
— Patricia Kaersenhout (@PKaersenhout) July 8, 2020
Wij van het collectief Black Renaissance maken ons ernstige zorgen
over de motieven van de NPO om op 12 juli een zogenaamd racisme
debat te organiseren in het kader van een themadag… https://t.co/Zvh7zDELma
“Als u de complexe problematiek werkelijk serieus zou nemen dan had u voor een expert gekozen. U zegt in uw statement dat u polarisatie wilt tegengaan maar in onze optiek wakkert u hiermee juist polarisatie aan”, stellen de briefschrijvers.
De volledige programmering van de themadag op alle NPO-kanalen wordt zo snel mogelijk bekendgemaakt. De NPO benadrukt dat de themadag niet gaat over de vraag of je voor of tegen racisme bent. “Dat is klip en klaar, zoals de titel van onze themadag al zegt: Nederland tegen racisme”, aldus een woordvoerder. “Het debat zal gaan over hoe we racisme gaan aanpakken. Wat kunnen we doen en hoe gaan we dat doen.”
Praat mee