VS: 4,5 miljard voor veiling 5G-frequenties
De Verenigde Staten heeft 4,5 miljard dollar opgehaald met de veiling van een frequentieband voor 5G-radiotechnologie. Ajit Pai, voorzitter van de Federal Communications Commission, noemt de veiling een doorslaand succes en verwijst naar een komende veiling in december voor andere 5G-frequenties.
In deze veiling zijn ruim 91 procent van alle beschikbare licenties verkocht. Welke partijen de frequenties hebben bemachtigd is nog onbekend, toezichthouder FCC zal die op een later moment onthullen.
Ook in Nederland werden onlangs 5G-frequenties geveild: KPN, T-Mobile en VodafoneZiggo waren daar de winnaar. De Rijksoverheid verdiende 1,23 miljard euro aan de veiling.
De Nederlandse partijen moeten voldoen aan een dekkingseis van 98 procent van de oppervlakte van elke Nederlandse gemeente en een minimale snelheid garanderen aan consumenten en bedrijven, gemiddeld meer dan 100 Megabit per seconde.
In de Verenigde Staten gaat Google ondertussen experimenteren met draadloos internet binnen de 6 GHz-band. De resultaten daarvan laten nog wel even op zich wachten, het bedrijf heeft voor proeven ruim twee jaar uitgetrokken.


Praat mee