— donderdag 6 januari 2022 08:48 | 0 reacties , praat mee

Vietnam: journalist krijgt vijf jaar cel voor ‘nieuws tegen de staat’

Vietnam: journalist krijgt vijf jaar cel voor ‘nieuws tegen de staat’
Le Trong Hung in een eerdere uitzending op YouTube.

In Vietnam is journalist Le Trong Hung veroordeeld tot vijf jaar gevangenis voor het verspreiden van nieuws tegen de staat. Hung zat al sinds maart vorig jaar in voorarrest. Als hij over vijf jaar vrijkomt, begint een periode van nog eens vijf jaar voorwaardelijke straf. Laatste wijziging: 6 januari 2022, 08:49

Centraal staat onder meer een Facebook-bericht waarin Hung zichzelf kandideert voor het nationale parlement. Met zijn berichtgeving zou Hung de nationale veiligheid in gevaar hebben gebracht en het publiek vertrouwen in de staat en het politieke instituut hebben ondergraven.

Hij werd kort na de Facebook-post opgepakt. Hung ontkent strafbare feiten te hebben begaan. CHTV, de onafhankelijke nieuwsorganisatie waar hij voor werkt, bericht onder meer over politiek, sociale kwesties en vermeende corruptie in Vietnam, meldt persvrijheidsorganisatie CPJ.

CPJ-secretaris voor de regio Zuidoost-Azië Shawn Crispin noemt Hungs tien jaar straf “belachelijk zwaar”. De straf onderstreept de reputatie van Vietnam als een van de koplopers rond gevangen journalisten. Volgens een recente telling zitten er in Vietnam 23 journalisten gevangen.

Volgens die CPJ-telling hebben alleen China (50), Myanmar (26) en Egypte (25) meer journalisten in de cel gegooid voor hun werk.

Bekijk meer van

Vietnam CPJ
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee