— donderdag 20 mei 2021 07:35 | 1 reactie , praat mee

Vers Beton: 10 jaar bezig en toch pas net begonnen

In 2011 was het Rotterdamse medialandschap een dorre boel. Vers Beton wilde daar iets aan doen, met échte verhalen over de stad. Nu er meer ruimte voor en interesse in onderzoeksjournalistiek komt, grijpt het collectief zijn kans. Recent werd dat beloond met een Tegel-nominatie, voor een reconstructie over het financiële drama rondom metroverbinding Hoekse Lijn.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

1 reactie

J.C. Roodenburg, 20 mei 2021, 15:09

Vers Beton was niet de eerste. Dat was de digitale site Vandaag & Morgen.  Bestaat nog steeds. Tegenwoordig timmert aan de weg http://www.dagblad010.nl. Wél erg veel advertenties. Dat schijnt tegenwoordig normaal te zijn… Zegt een oude dagbladjournalist. Heeft gewerkt bij respectievelijk Het Rotterdams Parool, Dagblad Scheepvaart, Het Vrije Volk. Rotterdams Dagblad en toen het RD werd opgenomen in het AD is hij vertrokken bij een ouderenregeling (in 2005) waarvoor NVJ nog mede ‘schuldig’ is. Dit soort regelingen bestaan nauwelijks meer! Alle papieren kranten zijn verdwenen. In Rotterdam is alleen AD Rotterdams Dagblad nog over. Dat was een voorwaarde dat 50% advertentieomvang zou zijn.