— vrijdag 20 december 2019 08:49 | 0 reacties , praat mee

Verdachten in moordzaak Ján Kuciak voor de rechter

Verdachten in moordzaak Ján Kuciak voor de rechter
Verdachte Marián Kocner verlaat de rechtszaal na de zitting. - © ANP / Jakub Guvlak

De vier personen die ervan worden verdacht een rol te spelen in de moord van de Slowaakse journalist Ján Kuciak moesten donderdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Onder hen bevond zich vastgoedhandelaar Marián Kocner, die via tussenpersoon en tweede verdachte Alena Zsuzsová opdracht gegeven zou hebben tot de moord. Kuciak werkte in de periode voor zijn dood aan een verhaal over belastingontduiking van de zakenman.

Kuciak werd in februari 2018 in zijn woning doodgeschoten. Ook zijn verloofde Velká Maca werd vermoord. De dubbele moord leidde in Slowakije tot grote demonstraties, met een politieke crisis als gevolg. Zakenman Kocner, wiens naam in 2005 op een ‘maffialijst’ van de Slowaakse politie bleek te staan, zou ook banden hebben met de politiek in het land. Als gevolg van de onrust in het land trad premier Robert Fico af.

De inhoudelijke behandeling van de rechtszaak volgt begin 2020. Meer bij de NOS

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee