Van Haga stelt opnieuw Kamervragen over uitzetting journalist Dulmers door Oekraïne

Wybren van Haga (Groep Van Haga) heeft opnieuw Kamervragen gesteld over de uitzetting van journalist Robert Dulmers uit Oekraïne op 4 april. Van Haga wil onder andere weten of de minister van Buitenlandse Zaken Wopke Hoekstra de uitzetting van Dulmers met de Oekraïense president Zelensky tijdens een recent bezoek aan het land heeft besproken.
Volgens de Oekraïense autoriteiten had Dulmers zich schuldig gemaakt aan het delen van vertrouwelijke informatie. Dulmers deelde als een van de eersten beelden van een Russische raketaanval op de kustplaats Odessa, in het zuidwesten van het land.
Regels voor journalisten in Oekraïne zijn niet in heel het land hetzelfde. In gebieden waar veel gevochten wordt, zoals Mikolayiv of Kharkiv, mag pas na 12 uur worden bericht over een aanval. De regels zijn in deze gebieden strenger omdat Oekraïne wil voorkomen dat journalisten de Russen in de kaart spelen met informatie vanaf het slagveld.
Van Haga stelde op 19 april ook al Kamervragen, waarop ondertussen ook al antwoorden zijn gegeven. Van Haga vroeg toen onder meer of de minister de uitzetting van Dulmers “scherp” wilde veroordelen.
De reactie die hij van de regering daarop kreeg, verwoordt Van Haga in zijn nieuwe Kamervragen als “flutantwoord”.
Ook wil het Tweede Kamerlid weten of Hoekstra het inreisverbod van tien jaar, dat Dulmers van Oekraïne heeft gekregen, afkeurt.
Praat mee