Turkije wijst correspondent Aftenposten uit om verloofde
Turkije heeft correspondent Silje Rønning Kampesæter van het Noorse dagblad Aftenposten uitgewezen. Kampesæter krijgt geen werkvergunning en als gevolg daarvan ook geen permanente verblijfsvergunning. Aftenposten zegt dat het sinds de Sovjet-tijd niet meer is voorgekomen dat een correspondent is uitgewezen.
Volgens het dagblad heeft Turkije aan hen duidelijk gemaakt dat het probleem niet per se Kampesæter is, maar haar verloofde - een in Duitsland geboren en getogen man met een Koerdische achtergrond. Kampesæter zegt dat haar verloofde vrijwel nooit in Turkije is geweest. Kampesæter sluit niet uit dat desondanks ‘bewijs’ wordt verzonnen dat haar toekomstige man voor de Koerdische zaak zou werken, nu de zaak in de openbaarheid is gekomen.
No press card from #Turkey. They said change the correspondent - @Aftenposten changed the base #pressfreedom pic.twitter.com/aXN2ia74Ce
— Silje Kampesæter (@SiljeK0210) February 8, 2016
De Noorse minister van Buitenlandse Zaken Børge Brende heeft contact gehad met zijn Turkse collega, maar er is geen beweging aan Turkse zijde. De Noorse journalistenbond noemt het onbestaanbaar dat een NATO-lid een dagblad weert en een vast correspondentschap blokkeert.
De Turkse autoriteiten zwijgen in het openbaar over de exacte redenen van de weigering van de accreditatie. Aftenposten stelt dat door de uitwijzing van correspondent Kampesæter de vorming van een redactiekantoor in Instanboel onmogelijk is geworden. Meer bij Aftenposten


Praat mee