Transfer Thursday: Wieland van Dijk (NRC) voltijd Azië-redacteur, Karlijn Goossen in Raad van Toezicht Fonds BJP
Chris Colijn is voor diverse media Oekraïne-correspondent geworden. Frederiek Weeda is vanaf nu plaatsvervangend chef Binnenland bij NRC, waar collega Wieland van Dijk half mei Azië-redacteur wordt. Winfried Baijens gaat op woensdagen (afwisselend met Rob Trip) Met Het Oog op Morgen presenteren. Dit en meer in de Transfer Thursday, waarin Villamedia de ontwikkelingen op de journalistieke arbeidsmarkt volgt.
Wieland van Dijk (NRC) wordt half mei Azië-redacteur bij de krant. “Tot nu toe combineerde ik het met mijn eindredactiewerk”, schrijft Van Dijk, maar kan dat straks full-time gaan doen. “Ik heb er heel veel zin in. Om het informeel af te trappen was ik afgelopen week in Zuid-Korea, dat woensdag naar de stembus gaat en kampt met een demografische crisis van jewelste en een noorderbuur die steeds dreigender taal uitslaat”, schrijft Van Dijk op Linked-In.
Sarah de Geest is begonnen als invalpresentator van het NOS Journaal Regio. Daarmee is het team – na het vertrek van Nejifi Ramirez naar WNL – weer compleet. Het vaste team bestaat nu uit Rob van Dijk, Olivier de Neve en Saskia Nelissen. Tijdens haar studie Journalistiek werkte De Geest als freelance verslaggever bij de regionale krant TC Tubantia. In 2000 stapte ze over naar RTV Oost waar ze nieuwslezer en verslaggever werd op eerst de radio en later televisie. Ook had ze een eigen radioprogramma. Momenteel combineert ze bij Oost nieuwspresentatie met verslaggeving op het gebied van Zorg en Onderwijs.
Frederiek Weeda is deze week plaatsvervangend chef Binnenland geworden bij NRC, schrijft ze op LinkedIn.
Wilco Tielemans meldt per mail (doe het ook, we bijten zelden!) dat hij per 1 mei aanstaande eindredacteur Online bij de NOS wordt. Tielemans was de afgelopen negen jaar nieuwscoördinator aan de centrale tafel. Daarvoor werkte hij onder meer als redacteur en samensteller bij NOS-radio.
Journaalpresentator Winfried Baijens wordt presentator van NOS Met het Oog op Morgen. Baijens zal afwisselend met Rob Trip de woensdagse editie presenteren. Hij volgt Herman van der Zandt, die afgelopen oktober de NOS verliet om bij KRO-NCRV aan de slag te gaan. De NOS verwacht dat Baijens eind volgende maand z’n debuut maakt. “Het voelt redelijk hallucinant dat ik nu zelf achter de microfoon mag kruipen”, zegt Baijens.
Villamedia-collega Rutger sprak Baijens een jaar geleden over zijn ambitie projecten buiten de journaalstudio te doen.
Chris Colijn is verhuisd naar Kyiv en is voor meerdere nieuwsorganisaties hun correspondent Oekraïne geworden.
Dienstmededeling!
— Chris Colijn (@ChrisColijn) April 4, 2024
Ik ben verhuisd naar Kyiv om voor @BNR, @platformraam en natuurlijk ook @RTLnieuws de laatste ontwikkelingen in Oekraïne te melden en te analyseren. https://t.co/BiayXbKFle
Journalist, docent en onderzoeker Karlijn Goossen is vorige week bij het Fonds Bijzondere Journalistieke Projecten toegetreden als nieuw lid van de Raad van Toezicht. Ze stopte deze maand als adjunct-hoofdredacteur Journalistiek bij de EO. Goossen is al drie jaar betrokken bij het fonds en beoordeelde in die tijd onder meer beurzen waarmee journalisten hun kennis rond onderzoeksjournalistiek konden bijspijkeren. Het Fond BJP publiceerde ter gelegenheid van de nieuwe rol een interview met haar.
Nieuwe stap in je loopbaan of ken je iemand die een transfer maakt? Laat het Villamedia weten. Mail de redactie via redactie@villamedia.nl. Vermeld in de subjectregel dat het om een transfer gaat.


Praat mee