Toegang Twitter weer hersteld in Turkije

Twitter is weer toegankelijk in Turkije. Eerder was het platform twaalf uur lang uit de lucht, terwijl er hevige aardbevingen woedden in het land. Het social media-platform was waarschijnlijk uit de lucht gehaald omdat de Turkse regering vermeende misinformatie wilde beperken.
Dat schrijft het Leidsch Dagblad. BNR Nieuwsradio vult aan dat de heropening onmisbare communicatie en informatie over de gewonden of vermisten mogelijk maakt.
Op Twitter wordt de Turkse regering het vuur aan de schenen gelegd. Veel mensen uiten hun kritiek over - onder andere - de reddingsacties rondom de aardbevingen, die erg traag op gang zouden zijn gekomen. Hiervoor zijn in de afgelopen dagen achttien mensen aangehouden, omdat ze met hun kritiek noodhulp in gevaar zouden brengen.
Ook Twitter-eigenaar Elon Musk meldde donderdagochtend dat Twitter weer online was in Turkije. De Turkse plaatsvervangend minister voor Infrastructuur sprak naar eigen zeggen met de top van Twitter ‘om hen te herinneren aan hun verantwoordelijkheden na de aardbeving in Turkije’.
Praat mee