Staatssecretaris Knops daagt NRC en De Limburger voor de rechter

Demissionair staatssecretaris Raymond Knops van Binnenlandse Zaken klaagt NRC en De Limburger aan. Dat doet hij vanwege berichtgeving van de kranten over zijn aankoop van een stuk grond in Limburg, waarop hij een woning liet bouwen. Volgens NRC en De Limburger werd de demissionair staatssecretaris tijdens de aankoop bevoordeeld door een onderneming van de provincie.
Volgens de kranten zou Knops slechts voor 750 vierkante meter hebben betaald, terwijl hij minimaal voor 1.000 vierkante meter had moeten betalen. Daarnaast mocht hij volgens de kranten een groter huis op de grond bouwen dan voorgeschreven was in een ambtelijk advies. Knops, op dat moment Tweede Kamerlid voor het CDA, was zelf eerder wethouder in Horst aan de Maas, de Limburgse gemeente waar hij de grond kocht.
De advocate van Knops stelt dat het verhaal van NRC en De Limburger niet klopt, meldt NRC. Ze stelt dat de kranten hier op zijn gewezen voordat hun artikelen verschenen. Knops eist bij de rechter een verbod op herhaling, rectificatie en een schadevergoeding.
In de dagvaarding stelt Knops dat hij zich realiseert dat een lid van het kabinet niet lichtzinnig dient over te gaan tot procederen tegen de journalistiek. Hij zegt niet anders te kunnen omdat de kranten zelf niet overgaan tot rectificatie.
Praat mee