— donderdag 23 februari 2023 14:44 | 0 reacties , praat mee

Sander Hulsman gaat mensen ontroeren en Elles Lenssen gaat van het radiostation naar het treinstation

Sander Hulsman gaat mensen ontroeren en Elles Lenssen gaat van het radiostation naar het treinstation
© Roos Koole / ANP

Sander Hulsman gaat met zijn schrijftalent mensen ontroeren, en Elles Lenssen stapt van het zendschip over naar de trein. Dit en meer in de Transfer Thursday, waarin Villamedia de ontwikkelingen op de journalistieke arbeidsmarkt volgt. Laatste wijziging: 24 februari 2023, 13:59

Niet langer een trainee: sinds deze februari is Sezen Moeliker redacteur werk en inkomen op de economieredactie van NRC. Dat laat ze op LinkedIn weten. ‘Ik ga schrijven over onder meer armoede en inkomensverschillen, arbeidskrapte en de rol van arbeidsmigratie om dat probleem te verkleinen.’ Ook verhalen over emancipatie, inclusiviteit en de kinderopvang staan op de agenda.

Den Haag FM krijgt een nieuwe journalistiek leider: per 1 april komt Maarten Brakema aan het roer, staat op de website. ‘Onder de vleugels van hoofdredacteur Henk Ruijl en bijgestaan door Pelle Matla voor de zakelijke kant gaat de 54-jarige Hagenaar samen met de redactie aan de slag om Den Haag FM op radio, het tv-kanaal en denhaagfm.nl nog relevanter te maken voor de stad.’ Brakema heeft er veel zin in, want ‘wat is er mooier dan vanuit het centrum verhalen maken over de prachtige stad Den Haag?’.

Eline Kuijper stapt over van kerk naar klimaat.

Oscar Vermeer krijgt een nieuwe functie binnen NRC: hij wordt redacteur zorg in politiek Den Haag.

Van een radiostation naar een treinstation: Elles Lenssen doet het. ‘Ik ga beginnen aan een nieuwe uitdaging en ga een opleiding volgens als machinist bij de NS’, laat ze op LinkedIn weten. Vanaf nu is ze te vinden bij Station Haarlem.

Sandra Schuurhof wordt de nieuwslezer van De Coen en Sander Show op Radio 538, schrijft het Algemeen Dagblad. Ze volgt daarmee Jo van Egmond op, die naar NPO Radio 1 is vertrokken. Schuurhof is tevens koningshuisdeskundige en presentatrice bij Hart van Nederland, en vindt het ‘een grote eer om in de voetsporen van Jo van Egmond te treden’.

Innovation Origins heeft er vier nieuwe vaste krachten bij: Mauro Mereu, Linda Bak, Aafke Eppinga en Elcke Vels. Eerder werkte het viertal al als freelancer voor het in Eindhoven gevestigde mediabedrijf. Innovation Origins - onderdeel van Media52 BV, dat ook videoplatform just.news uitgeeft en recentelijk AI-newsgenerator Laio heeft ontworpen - richt op innovatieve ontwikkelingen in heel Europa. De vier nieuwe medewerkers hebben Eindhoven, Amsterdam, Groningen en Berlijn als standplaats.

Het zendermanagement van de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) wordt uitgebreid met een extra functie: manager NPO Luister. Dat schrijft RadioFreak. De manager heeft als taak om het aanbod van NPO verder te ontwikkelen, uit te bouwen en selecties te maken wat er te beluisteren is.

Sander Hulsman zet een nieuwe stap: naast zijn werk bij Computable.nl, wordt hij nu ook schrijver en presentator. Hiervoor heeft hij een eigen bedrijf opgericht: SHContent. ‘In dit bedrijf combineer ik de twee dingen die ik graag wil doen. Onder mijn eigen naam ben ik beschikbaar als dagvoorzitter/presentator tijdens events en onder het label Hartenspreuk ga ik persoonlijke teksten realiseren bij geboorte, huwelijk en overlijden’, schrijft hij op LinkedIn.

Entertainment-deskundige Rob Goossens van RTL Boulevard en van Veronica Superguide schrijft met ingang van het maart-nummer zes maanden lang een vlijmscherpe column voor het magazine Ditjes & Datjes. Dat staat op de website. Zijn column heet ‘Eerlijk gezegd’.

‘VANAF NU BEN IK EEN MERK’, schrijft Jeroen Mascini op LinkedIn. Hij heeft zich ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, en zal als journalistieke duizendpoot aan het werk gaan. ‘Ik schrijf helder en toegankelijk, word blij van teksten beter maken en krijg energie als ik een redactie kan (bege)leiden’, aldus Mascini.

Nieuwe baan? Of ken je iemand die een overstap maakt binnen of buiten de journalistiek en media? Tip Villamedia via redactie@villamedia.nl o.v.v. ‘Transfer’.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee