Rusland sleept sociale mediaplatforms voor de rechter vanwege Navalny-protesten

De Russische toezichthouder Roskomnadzor sleept sociale mediaplatforms voor de rechter vanwege 'administratieve overtredingen'.
Onder andere Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, VKontakte, Odnoklassniki, Telegram en YouTube worden verdacht van het niet (tijdig) verwijderen van informatie die minderjarigen verleidt tot onrechtmatige activiteiten, zoals deelname aan niet-goedgekeurde openbare evenementen,” aldus Roskomnadzor bij Interfax.
In januari demonstreerden tienduizenden mensen verspreid over tientallen Russische steden voor de vrijlating van oppositieleider Alexei Navalny. De protesten waren verboden en de politie trad hard op. Duizenden mensen werden gearresteerd. De Russische politie en mediawaakhond hebben toen ook meerdere journalisten, nieuwsmedia en sociale mediaplatforms gewaarschuwd om geen verslag te doen van de protesten.
Als blijkt dat de bedrijven inderdaad de regels hebben overtreden, kunnen ze een boete tussen van ongeveer 9.000 tot 45.000 euro krijgen. Meer bij NU.nl
Praat mee