— woensdag 4 juli 2018 16:46 | 0 reacties , praat mee

Reorganisatie RTL Nederland kost 85 banen

Reorganisatie RTL Nederland kost 85 banen
ANP / Koen van Weel

Als gevolg van de invoering van een nieuwe organisatiestructuur schrapt RTL Nederland 85 banen, waarvan 44 gedwongen. Dat maakt RTL woensdag bekend. RTLNederland brengt onder andere het aantal managementlagen terug en stelt afdelingen te centraliseren om expertise te bundelen. De reorganisatie werd in april al aangekondigd. De organisatie sluit niet uit dat er in het eerste kwartaal van 2019 nog meer banen verdwijnen, meldt RTL Nieuws. Laatste wijziging: 4 juli 2018, 16:52

De nieuwe organisatiestructuur is nodig om RTLs groeistrategie – die de naam ‘fan centric’ draagt – uit te kunnen voeren, stelt RTL Nederland-CEO Sven Sauvé in een persbericht. Binnen die nieuwe strategie gaat RTL zich niet langer richten op zenders, maar op het werven en bedienen van de individuele kijker. Sauvé: “De herstructurering is nodig om ons nog wendbaarder te maken en meer focus aan te brengen in het hele bedrijf.”

Medewerkers die door de transformatie hun baan verliezen hebben het vervelende nieuws in de loop van de afgelopen dagen te horen gekregen, volgens Sauvé. Binnen de nieuwe organisatiestructuur kent RTL vijf takken: business to consumer, programmering & marketing, content & productie, technologie en business to business. De ondernemingsraad van RTL heeft ingestemd met het plan en met de vakbonden is een sociaal plan overeengekomen. De nieuwe organisatiestructuur gaat 1 augustus in.

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee