— woensdag 5 juni 2024 11:59 | 0 reacties , praat mee

Redacteur van Cursor van TU Eindhoven stapt naar rechtbank, onderzoeksrapport moet volledig openbaar worden

Redacteur van Cursor van TU Eindhoven stapt naar rechtbank, onderzoeksrapport moet volledig openbaar worden
Open dag aan de Technische Universiteit in Eindhoven. - © ANP / Hollandse Hoogte / Bart van Overbeeke

Bridget Spoor, redacteur van Cursor, het onafhankelijke onderwijsmedium van de Technische Universiteit in Eindhoven, stapt naar de rechtbank uit onvrede over de publicatie van het lijvige onderzoeksrapport over het conflict tussen het universiteitsbestuur en Cursor. Laatste wijziging: 6 juni 2024, 12:51

In het onderzoeksrapport, dat vrijdag gepubliceerd werd, zijn op een vijftal punten passages weggelakt. Spoor eist dat het volledige rapport wordt vrijgegeven, inclusief de weggelakte passages.

Lees ook: TU Eindhoven publiceert rapport over conflict met universiteitsblad

Maar juist die passages bevatten cruciale informatie, zegt advocaat Martine Lem, die Spoor vertegenwoordigt tegen Cursor. ‘Zonder volledige publicatie gaat een deel van de context van het rapport verloren.’ Bij de rechtbank zal een ‘spoedeisend belang’ worden ingediend om het rapport in zijn volledigheid te openbaren.

Volgens de advocaat botsen in dit geval enkele EU-regelingen met elkaar. De vrijheid van meningsuiting zou in het geval van Spoor het zwaarste wegen, zo betoogt de advocaat.

Peter Andela, de advocaat die de TU/e vertegenwoordigt, zegt dat de universiteit graag het hele document openbaar zou willen maken, maar dat de universiteit dit niet kan door wetgeving rondom de Wet Open Overheid. De advocaat hoopt dat het niet tot een rechtszaak leidt maar dat de twee partijen een ‘praktische oplossing’ kunnen vinden. Het is nog onduidelijk wanneer de eventuele rechtszaak zal dienen bij de rechtbank.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee