Qatarese veiligheidsmedewerkers dreigen camera van Deense journalist kapot te maken

De Deense televisieverslaggever en internationaal correspondent Rasmus Tantholdt is tijdens een live-uitzending in Qatar onderbroken in zijn werk door Qatarese veiligheidsmedewerkers. Terwijl Tantholdt zijn persaccreditatie liet zien, dreigden de medewerkers de camera van de journalist kapot te maken. Daarop werd het liveverslag stilgelegd. De Qatarese autoriteiten hebben inmiddels excuses aangeboden voor het incident.
Tantholdt stond op een openbare plek en had de juiste accreditatie om zijn werk te kunnen doen, zegt zijn werkgever TV2. Tijdens zijn liveverslag werden Tantholdt en zijn cameraman benaderd door een aantal veiligheidsmedewerkers die zijn verslag wilden onderbreken.
Toen Tantholdt zijn persaccreditatie liet zijn en aan de medewerkers vroeg waarom hij niet mocht filmen, legt één van de medewerkers zijn hand voor de lens van de camera en dreigde in het Engels om de camera kapot te maken. ‘Wil je de camera slopen? Doe het dan!’, zegt Tantholdt tegen de medewerkers. Het verslag van Tantholdt werd daarop beëindigd.
We now got an apology from Qatar International Media Office and from Qatar Supreme Commitee.
— Rasmus Tantholdt TV2 (@RasmusTantholdt) November 15, 2022
This is what happened when we were broadcasting live for @tv2nyhederne from a roundabout today in Doha. But will it happen to other media as well? #FIFAWorldCupQatar2022 pic.twitter.com/NSJj50kLql
Tegen de Noorse publieke omroep zegt Tantholdt dat hij inmiddels excuses heeft gekregen van de organisatie van het WK. Maar het feit dat hij gedwongen werd om zijn liveverslaggeving te staken is volgens hem ‘veelzeggend’. ‘Je kan zeggen dat deze “officials” de boodschap niet helemaal goed hebben begrepen, maar deze actie is veelzeggend over de staat van de onafhankelijke journalistiek in Qatar. Je kunt als journalist worden aangevallen als je je werk doet. Dit is geen vrij enn democratisch land. Ik heb inmiddels ruim 110 landen ter wereld bezocht, en ik weet uit eigen ervaring: des te meer een land te verbergen heeft, hoe moeilijker het is om er verslag te kunnen doen.’
Verschillende internationale journalisten hebben aangegeven dat zij tijdens en voorafgaand het WK in Qatar zijn belemmerd in het doen van hun werk.
Praat mee
1 reactie
photopress, 17 november 2022, 14:34
Het is al veelzeggende dat als je belemmert wordt in het uitoefenen van je werk hier als journalist of camera man of vrouw beter je werkzaamheden naar kan leggen.
Maar zeker je er niet bij neer!! Moet leggen want dan kan je straks je werk nergens meer doen.
Ik begrijp toch al niet dat men naar die landje is afgereisd als bekend is dat er geen vrijheid van meningsuiting is en dat gezien het gekochte lees door steekpenningen verkregen WK voetbal heeft mogen organiseren ten kosten van vele levens die hierdoor verwoest mijn.
Ik spreek dan ook mijn ongenoegen en schande uit naar collega’s die toch naar dit WK zijn gegaan.
Een boycot van prominente spelers wereldwijd en de pers en TV had misschien veel meer teweeg gebracht dan dit incident met een cameraman .
De vraag is wie is de volgende.
Dus gewoon jullie spullen pakken en weggaan en geen aandacht meer aan besteden.