Problemen bij mediabedrijven Talpa, ABC en Sky News door wereldwijde computerstoring
UPDATE In Nederland en andere delen van de wereld melden internationale media computerstoringen. Dat lijkt te maken te hebben met problemen bij het cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike. Ook diverse media hebben er last van.
Een technisch probleem, gerelateerd aan een in de VS gevestigd cyberbeveiligingsbedrijf genaamd CrowdStrike, zorgde ervoor dat computers met Microsoft-software in Australië en in het buitenland vrijdag haperden. Computers probeerden opnieuw op te starten en kregen een foutmelding op een blauw scherm te zien.
Talpa
Ook Talpa ondervond problemen door de wereldwijde computerstoring, maar de impact valt tot nu toe mee. Een woordvoerster laat na een inventarisatie aan het ANP weten te verwachten “in de loop van de dag technisch alles weer” te kunnen. “Niet al onze computers zijn gelukkig geraakt. Onze (redactie- en edit-)capaciteit is iets lager dan normaal, maar we zijn momenteel de wereldwijde fix bij Talpa Network aan het uitrollen”, vertelt de zegsvrouw.
De tv- en radiozenders zijn vrijdag gewoon te bekijken en te beluisteren. Hart van Nederland heeft extra live-uitzendingen gemaakt over de storing.
Buitenlandse media
In het buitenland zijn onder meer de Australische omroep ABC geraakt. De omroep zegt dat er niet kan worden ingelogd in de systemen. De Britse zender Sky News zegt momenteel niets uit te kunnen zenden.
.@SkyNews have not been able to broadcast live TV this morning, currently telling viewers that we apologise for the interruption. Much of our news report is still available online, and we are working hard to restore all services.
— David Rhodes (@davidgrayrhodes) July 19, 2024
De live-uitzending rond de storing was in tussentijd wel te volgen via de website van Sky News. Gedurende de storing was een tekst met excuses in beeld. Inmiddels is de zender “met minimale capaciteit” weer te volgen op televisie, meldt directeur David Rhodes. In het Verenigd Koninkrijk is ook het kinderkanaal CBBC van de BBC uitgevallen.
In Australië meldden Sky News Australia, dat niet verbonden is met het Britse Sky News, ABC, SBS, Channel 7 en Channel 9 problemen. In de Verenigde Staten zouden de Paramount Global-kanalen MTV, VH1, CMT en Pop TV offline zijn. Sky News meldt ook dat NDTV en andere nieuwsmedia tijdelijk ‘off air’ waren. Computers op de redacties liepen vast wat invloed had op de nieuwsproductie.
Naast computerproblemen bij media worden er ook storingen gemeld bij overheden, banken, vliegvelden, ziekenhuizen, telecombedrijven en supermarkten.
Crowdstrike
Cyberbeveiligingsbedrijf Crowdstrike zegt een oplossing te hebben voor de problemen die zich voordoen met Microsofts Windows-besturingssystemen. Dit heeft het bedrijf laten weten aan IT-afdelingen van klanten.
De grote computerstoringen die zich wereldwijd voordoen, lijken veroorzaakt te worden door een update bij Windows-computers. Sinds de wijzigingen zijn aangebracht verschijnt op de computer een blauw scherm bij het opstarten.
“Crowdstrike Engineering heeft het probleem geïdentificeerd en de wijzigingen teruggedraaid”, laat het bedrijf weten. Als de computers blijven crashen moet de update handmatig worden verwijderd.
Crowdstrike is een van de grootste cybersecuritybedrijven ter wereld, met grote bedrijven als klant. Het Amerikaanse concern biedt klanten bescherming tegen datalekken, ransomware en cyberaanvallen.


Praat mee