Powned en Onno Hoes komen niet tot schikking

Omroep Powned wil geen schadevergoeding betalen aan de oud-burgemeester van Maastricht Onno Hoes. Onderhandelingen over een schikking hebben niets opgeleverd. Dat bevestigen de advocaten van Powned en Hoes aan het AD.
De omroep en de oud-burgemeester van Maastricht zijn verwikkeld in een juridisch gevecht nadat Powned eind 2014 beelden had uitgezonden van een privédate, gemaakt met de verborgen camera door degene met wie Hoes een afspraak had. Hoes maakte seksuele toespelingen en sprak over zijn werkgever. Hij stapte uiteindelijk op vanwege de kwestie.
In augustus vorig jaar oordeelde de rechtbank in Amsterdam dat Powned de beelden niet had mogen uitzenden. Dat was een voorlopige uitspraak. De rechter gaf de partijen tot deze week de tijd om tot een schikking te komen. Die onderhandelingen zijn nu geklapt.
“Onze standpunten lagen te ver uit elkaar,” zegt Powned-advocaat Jens van den Brink. “We schikken niet. Ook omdat we nog steeds vinden dat het rechtmatig was om de beelden uit te zenden.” Stefan Kalff, advocaat van Onno Hoes, wil net als Van den Brink niet zeggen waarom de onderhandelingen zijn stukgelopen. “Die gesprekken zijn vertrouwelijk, daarover treed ik niet naar buiten.”
De rechter moet zich nu weer over de kwestie buigen.
Praat mee