— vrijdag 20 mei 2016 09:59 | 0 reacties , praat mee

Persmuseum moet fuseren met Beeld en Geluid

Persmuseum moet fuseren met Beeld en Geluid

Het Persmuseum moet fuseren met het Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum. Alleen dan kan het op rijkssubsidie rekenen in de periode 2017 - 2020. Dat schrijft de Raad voor Cultuur in haar advies aan de minister. Die neemt doorgaans het advies over. Het Persmuseum heeft om drie ton gevraagd waarvan voorlopig niets is toegekend. Laatste wijziging: 20 mei 2016, 13:28

Er is wel twee ton gereserveerd voor als de aanvraag alsnog wordt toegekend.

Het Persmuseum is nu bezig met een verhuizing van Amsterdam naar Hilversum, naar het Instituut voor Beeld en Geluid.

Maar volgens de Raad is dat plan onvoldoende uitgewerkt. Ook is onduidelijk wat het Persmuseum dan precies in Hilversum wil gaan doen.

Wat de Raad betreft is ‘het belang van de collectie en de presentatie van persvrijheid groot’.

Vandaar dat het Persmuseum de kans krijgt haar plan opnieuw in te dienen waarbij vier concrete verbeterpunten zijn aangegeven.

De raad wil een sluitende begroting zien, missie, visie en activiteitenplan moeten helder zijn net als het educatieplan en de fusie moet in beeld komen.

Bekijk meer van

Raad voor Cultuur Persmuseum
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee