— woensdag 18 december 2019, 14:30 | 0 reacties, praat mee

Paula van Hout eindredacteur bij Omroep Helmond en Dit is onze wijk

Paula van Hout - © Foto: Ruud Rogier

Snel weer aan het werk gaan, en het liefst in de journalistiek. Dat is wat Paula van Hout (61) wilde, nadat ze in april in de ww raakte. Maar dan wel in een baan en niet meer als freelancer, vertelde ze in september nog tegen Villamedia. ‘Als kostwinner en alleenstaande moeder van drie kinderen is dat geen doen.’

Haar wens gaat per 2 januari in vervulling. Van Hout start dan – in eerste instantie voor een jaar – als eindredacteur bij Omroep Helmond en het lokale online platform Dit is onze wijk. Een baan die bij toeval op haar pad kwam, via een oud-collega van Omroep Brabant. ‘Hij werkt nu via Omroep Brabant gedetacheerd bij Omroep Meierijstad. In Helmond hadden ze begrepen dat dat heel goed ging. Toen ze bij Omroep Helmond op zoek gingen naar een eindredacteur kwamen ze bij hem uit. En hij heeft mij aangedragen.’

In haar nieuwe functie als eindredacteur is Van Hout verantwoordelijk voor de inhoud van zowel Omroep Helmond als Dit is onze wijk, een lokaal platform waarop nieuws uit de Helmondse wijken te vinden is. De twee organisaties moeten vanuit de gemeente meer samen gaan werken. Van Hout moet dat in goede banen leiden. Ze wordt de eerste betaalde kracht bij de lokale omroep.

Leiding geven, dat is voor Van Hout nieuw. Maar de rest van haar functie, daar kan ze wel mee uit de voeten. Al is het wel even geleden dat ze bij een omroep heeft gewerkt. ‘Ik ben nu net zo lang weg bij Omroep Brabant als dat ik er heb gewerkt’, lacht ze. Het journalistieke handwerk gaat ze in haar nieuwe functie ook niet uit de weg. ‘De omroep doet nu nog niets met lokale politiek, maar dat willen ze daar wel. Omdat ik wel veel ervaring heb met lokale politiek denk ik dat ik in het begin ook regelmatig bij raadsvergaderingen zal zitten. Dat is ook fijn: het geeft me de kans Helmond te leren kennen.’

Bekijk meer van

Paula van Hout Omroep Helmond

Praat mee

Colofon

Villamedia is een uitgave van Villamedia Uitgeverij BV

Postadres

Villamedia Uitgeverij BV
Postbus 75997
1070 AZ Amsterdam

Bezoekadres

Johannes Vermeerstraat 22
1071 DR Amsterdam

Contact

redactie@villamedia.nl

Redactie (tips?)

Dolf Rogmans
Hoofdredacteur

Marjolein Slats
Adjunct-hoofdredacteur

Linda Nab
Redacteur

Lars Pasveer
Redacteur

Trudy Brandenburg-Van de Ven
Redacteur

Anneke de Bruin
Vormgever

Marc Willemsen
Webontwikkelaar

Vacatures & advertenties

redactie@villamedia.nl

Bereik

Villamedia trekt maandelijks gemiddeld 120.000 unieke bezoekers. De bezoekers genereren momenteel zo’n 800.000 pageviews.

Rechten

Villamedia heeft zich ingespannen om alle rechthebbenden van beelden en teksten te achterhalen. Meen je rechten te kunnen doen gelden, dan kun je je bij ons melden.