— woensdag 8 maart 2017 08:01 | 0 reacties , praat mee

Ondernemingsraad TMG stapt naar rechter om overname

Ondernemingsraad TMG stapt naar rechter om overname
ANP / Jeroen Jumelet

De ondernemingsraad (or) van Telegraaf Media Groep (TMG) gaat de aanbeveling van de eigen Raad van Commissarissen over de overname door het Belgische Mediahuis aanvechten bij de rechter. Dat heeft de or dinsdag gezegd in De Telegraaf. Laatste wijziging: 8 maart 2017, 10:40

De or voelt zich gepasseerd omdat de commissarissen een oproep om een gelijk speelveld te creëren voor bieders Mediahuis en Talpa heeft genegeerd. De ondernemingsraad legt de kwestie daarom nu voor aan de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

De raad van commissarissen sprak zondag haar voorkeur uit voor een overname door Mediahuis. Tegelijkertijd werd het bestuur van TMG geschorst, omdat de twee bestuursleden niet akkoord gingen met de aanbeveling. De twee bestuursleden, Geert-Jan van der Snoek en Leo Epskamp, stapten daarom ook naar de rechter.

De or stelt geen voorkeur te hebben voor een overname door Mediahuis of Talpa en zegt alleen naar de rechter te stappen omdat ze zich buitenspel gezet voelt. Ook Talpa stapt naar de rechter. Het bedrijf van John de Mol wil een onafhankelijk onderzoek naar de gang van zaken bij TMG en wil dat de Ondernemingskamer een onafhankelijke commissaris benoemt in de Raad van Commissarissen van de uitgever.

Bekijk meer van

TMG
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee