Oekraïense journalist vindt verkoolde lichaamsresten

De Oekraïense journalist Yuri Butusov heeft de verkoolde lichamen van drie mannen gevonden, op de plek waar een video is opgenomen waarop te zien is hoe Russische soldaten in hun benen worden geschoten door Oekraïense soldaten. Dat meldt The Intercept.
Butusov, verslaggever bij de Oekraïense nieuwssite Censor.net, legde zijn vondst maandag vast op video, daags nadat de video met de mishandeling van de Russische soldaten online verscheen. Hoewel Butusov geen melding maakt van die geruchtmakende video, stellen visuele analisten dat de video op dezelfde plek gemaakt is als waar Butusov zijn beelden maakte.
Volgens osint-onderzoekers werd de video met de mishandeling opgenomen bij een zuivelverwerkingsbedrijf in de regio Malay Rohan. Diverse visuele aanwijzingen in de video van Butusov wijzen erop dat hij de lichamen op dezelfde plek heeft gevonden.
Hoewel de Oekraïense regering volhoudt dat de video met de Russische soldaten nep is, heeft het wel aangekondigd onderzoek te doen naar de vermeende oorlogsmisdaad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky belooft dat de daders gestraft worden, als het incident daadwerkelijk heeft plaatsgevonden. Volgens diverse media zijn de beelden waarom de krijgsgevangenen worden beschoten authentiek.
De Oekraïnse regering lijkt dit serieus te nemen. En Oekraïnse journalist ging al op onderzoek uit. Weer een teken dat persvrijheid en mensenrechten, onder de zwaarste omstandigheden, tellen in Oekraïne. https://t.co/3qFe5XIMvo
— Jeroen Akkermans (@JeroenAkkermans) March 31, 2022
Praat mee