— donderdag 13 oktober 2016 09:40 | 0 reacties , praat mee

NVJ wil bedreigingen tegen media inventariseren

NVJ wil bedreigingen tegen media inventariseren
© Olaf Kraak / ANP

Naar aanleiding van de bedreigingen aan het adres van Panorama wil de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) het aantal incidenten tegen de pers in kaart brengen. Het laatste onderzoek naar geweld jegens journalisten stamt uit 2009. Laatste wijziging: 13 oktober 2016, 09:56

Woensdag maakte NRC bekend bekend dat Panorama door motorclub No Surrender was gedwongen een contract te ondertekenen waarin staat dat verslaggever Mylène de la Haye niet meer mag publiceren over de motorclub.

Het weekblad heeft geen aangifte gedaan, noch is Panorama gestopt met schrijven over de motorclub. Maar de NVJ vindt het een ernstige zaak. “met dit soort intimidaties ligt het gevaar van zelfcensuur op de loer: dat de pers zich niet meer veilig voelt om vrij te schrijven.” Harde cijfers over agressie binnen de journalistiek ontbreken. “Bovendien komt intimidatie in allerlei soorten en maten voor: van juridische stappen tot fysiek geweld”, zegt Bruning. “Het is weer tijd dat we dit probleem in kaart brengen.”Meer bij Trouw (via Blendle)

Bekijk meer van

Panorama NVJ No Surrender
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee