NPO aanstaande vrijdag in teken van nationale actiedag Beiroet
Vrijdag 14 augustus zal de Nederlandse Publieke Omroep (NPO) veel aandacht besteden aan de nationale actiedag van Giro555, waar geld wordt opgehaald voor slachtoffers van de explosie in de haven van Beiroet. Op NPO 1 komt een speciale uitzending van Op1, die helemaal in teken van de actiedag zal staan.
De NPO volgt de ontwikkelingen in het actiecentrum van ‘s morgens vroeg tot ’s avonds laat op radio en tv. “Libanon is een sleutelland in de levant. Het land is hard geraakt door de enorme explosie in Beiroet. We kunnen nu niet stilzitten”, aldus voorzitter Shula Rijxman.
Op alle radiozenders wordt gedurende de dag aandacht besteed aan de actiedag en zal Beiroet op een of andere manier en rol spelen in de programmering.
De speciale ‘Op1 Beiroet’ wordt gepresenteerd door Sophie Hilbrand en Charles Groenhuijsen. Minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) is te gast om over de situatie in Libanon te praten, aangevuld met Libanese gasten.
“Presentator Danny Ghosen heeft in Beiroet een persoonlijk verslag gemaakt voor Op1 Beiroet en er wordt ook live met hem geschakeld. De actievoorzitter van Giro555 zal uitleggen wat er met het opgehaalde geld wordt gedaan. Camille Michel (leider van het reddingsteam USAR) komt met enkele teamleden en een speciale reddingshond naar de studio om te praten over wat USAR in Beiroet doet”, aldus de NPO.
Tijdens de reguliere uitzending van Op1 wordt de voorlopige eindstand van de inzamelingsactie bekendgemaakt. Meer bij NPO


Praat mee