NDC mediagroep en Sikkom doen aangifte tegen vastgoedbedrijf vanwege intimidatie

Sikkom-journalist Willem Groeneveld en uitgeverij NDC mediagroep doen aangifte tegen Havos Vastgoed en zijn eigenaar Han Vos vanwege intimidatie en het delen van persoonsgegevens. Aanleiding van de aangifte is een voorval dat donderdagochtend plaatsvond.
Medewerkers van Havos Vastgoed zetten die dag om 5.15 uur zo’n twintig fietsen voor het huis van Groeneveld. De fietsen stonden eerder geparkeerd voor een Groningse studentenwoning en werden door Havos verwijderd omdat ze in de weg zouden staan. Havos-eigenaar Han Vos gaf vervolgens aan dat de fietsen konden worden opgehaald bij Groeneveld.
Dat melden diverse media, waaronder Dagblad van het Noorden. Het plaatsen van de fietsen is volgens Groeneveld en NDC mediagroep een gevolg van een artikel dat Sikkom woensdag publiceerde. Daarin zet de nieuwssite uiteen hoe Havos Vastgoed de fietsen voor de studentenflat weghaalde.
Toen Groeneveld contact opnam met Vos, dreigde die laatste het privéadres van de journalist te delen. Het vastgoedbedrijf deelde die persoonlijke gegevens vervolgens op sociale media. Volgens Groeneveld gaat Vos niet voor het eerst in de fout: de eigenaar van het vastgoedbedrijf deelde eerder ook al privégegevens van de journalist. Vos kwam eerder ook al in het nieuws toen hij zijn hond losliet op journalist Jens Olde Kalter. Meer bij Sikkom
Praat mee