— dinsdag 26 juni 2018 11:06 | 0 reacties , praat mee

Minister maakt proef regiovenster mogelijk

Minister maakt proef regiovenster mogelijk

Minister Arie Slob (Media) stelt 1,5 miljoen euro beschikbaar voor een proef met een regionaal nieuwsvenster op Nederland 2. De financiering was een tijd lang een probleem, maar Slob heeft nu een wettelijke mogelijkheid gevonden het geld beschikbaar te stellen, schrijft hij aan de Tweede Kamer. Laatste wijziging: 26 juni 2018, 14:56

De pilot zal gedurende 3 maanden lopen in drie regio’s (Gelderland, Friesland en Zuid-Holland-Zuid). De pilot betreft een 5 minuten durend nieuwsvenster op NPO2 op werkdagen na het NOS-journaal van 18.00 uur voor de kabelnetwerken van distributeurs VodafoneZiggo, Kabelnoord en CAI Harderwijk.

De gekozen technische oplossing is niet geschikt voor de distributeurs zoals KPN. De regionale en landelijke publieke omroepen zijn met KPN in gesprek om alternatieven voor deze vorm van vensterprogrammering te onderzoeken zoals het ‘simuleren’ van regiovensters via een app.

De verwachting is dat door regionale nieuwsvensters op een landelijk net het bereik van regionale journalistiek kan worden vergroot. Dit sluit aan bij de ambitie van deze regering in het Regeerakkoord om de regionale journalistiek te versterken en de samenwerking tussen de verschillende publieke omroepen te bevorderen.

De proef moet uitwijzen of een venster op Nederland 2 aan de verwachtingen voldoet.

Lees ook:
- Brief minister over proef regiovenster
- Pilot voor vensterprogrammering regionale omroepen

Bekijk meer van

Tweede Kamer NPO KPN Arie Slob
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee