— woensdag 14 mei 2025 11:46 | 0 reacties , praat mee

Leidsch Dagblad jubileert met 50.000ste nummer

Leidsch Dagblad jubileert met 50.000ste nummer
Drie edities van het Leidsch Dagblad. Op iedere voorpagina pronkt de originele oprichtingsdatum: 1 maart 1860. - © ANP / Peter Hilz

Feest op de redactie van het Leidsch Dagblad maandag. Vaste medewerkers, freelancers en fotografen van de krant vierden daar dat het 50.000ste nummer die dag van de pers rolde. Met een bijzonder feestelijke voorpagina van de krant werd het feit gevierd. Laatste wijziging: 14 mei 2025, 12:16

In een speciaal artikel duikt redacteur Wilfred Simons in het verleden van de krant. Hierin leest men dat met uitzondering van zon- en feestdagen, het Leidsch Dagblad sinds 1 maart 1860 vrijwel dagelijks verscheen. Uitzondering daarop is een tweejarige periode in de Tweede Wereldoorlog, toen de krant door de Duitse bezetter verboden werd.



[image or embed]

— Leidsch Dagblad (@leidschdagblad.nl) 12 mei 2025 om 07:17

Zo kwam op de laatste dag van 1943 noodgedwongen een eind aan het dagblad. Tot de oorlog had de krant het karakter van een landelijke krant, met nieuws uit binnen- en buitenland, en een focus op de stad Leiden.

Na de oorlog moest de krant een onderzoek van de Commissie voor de Perszuivering afwachten alvorens verschijning. Er werd gekozen voor een andere redactionele formule, die de focus van het dagblad verlegde naar de Leidse regio. Op 1 februari 1946 kon de krant weer verschijnen, waarna de telling van de nummers gewoon werd hervat.

Bekijk meer van

Leidsch Dagblad
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee