Kabinet en CvdM machteloos wat betreft Koningslied
Als de Nederlandse Publieke Omroep blijft weigeren te onthullen waarom het Koningslied meer dan een half miljoen euro moest kosten, dan kunnen zowel het kabinet als het Commissariaat voor de Media (CvdM) daar weinig aan doen. Hoewel de Tweede Kamer eerder veel kritiek uitte op de gang van zaken rondom het Koningslied, weigert een meerderheid de regels zo aan te passen dat de NPO inzage moet geven in de procedure.
Dat bleek uit het mediadebat dat donderdagavond en -nacht plaatsvond, schrijft De Telegraaf. Volgens de krant zijn politici huiverig omdat de publieke omroep hen bij inmenging mogelijk zal verwijten zich met de inhoud van programma’s te bemoeien.
Ook het Commissariaat voor de Media staat machteloos, volgens een woordvoerder van de mediawaakhond. “Wij toetsen alleen of wat er gebeurt is rechtmatig is, dus of de regels zijn gevolgd. We mogen niets zeggen over de doelmatigheid, dus of het geld efficiënt is besteed.”


Praat mee