Iraanse fotojournaliste veroordeeld tot vier jaar cel

De Iraanse fotojournaliste Nooshin Jafari moet vier jaar de gevangenis in voor het ‘beledigen van heiligheden’. Jafari werd in augustus 2019 voor het eerst gearresteerd omdat ze ervan werd verdacht een Twitter-profiel te beheren dat zich kritisch uitliet over de Iraanse overheid.
Nadat Jafari werd veroordeeld, ging ze in hoger beroep. Op 13 februari van dit jaar bepaalde de rechter dat de fotojournaliste de opgelegde straffen - de genoemde vier jaar voor het beledigen van heiligheden en een celstraf van één jaar voor het verspreiden van propaganda - uitgezeten moeten worden.
Dat melden diverse media, waaronder IranWire. Jafari, die ten tijde van haar arrestatie verslag deed van culturele kwesties, werd in 2009 al eens gearresteerd toen ze werkzaam was bij de krant Etemad. Daar werkte ze als verslaggever kunst en cultuur. Het Committee to Protect Journalists roept op tot vrijlating van Jafari
.
Praat mee