Internet archive maakt kopie in Canada, uit angst voor plannen Trump

The Internet Archive gaat een back- up van het gehele internet aanleggen in Canada. De reden? De archiefsite vertrouwt de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump niet. Dat blijkt uit een blog van Brewster Kahle, oprichter van the Internet Archive. Hoewel Trump niet wordt genoemd, blijkt uit de tekst wel dat het gaat om hem.
De non-profitorganisatie The Internet Archive is vooral bekend om zijn Wayback Machine, een zoekmachine waarmee iedereen die dat wil oudere versies van 279 miljard webpagina’s kan bekijken. Maar het is meer dan dat. The Internet Archive slaat al jaren muziek, audio, films, software en boeken op en beschermt dat tegen wissen.
De aanstaande president heeft meermaals laten weten censuur niet geheel af te wijzen. Zo zei hij in december: ‘We moeten gewoon Bill Gates bellen en vragen of hij het internet in sommige gebieden op een bepaalde manier kan dichttimmeren.’
De organisatie vreest de toekomst. ‘Overheidstoezicht en internetrestricties zullen hier alleen maar toenemen’, zo valt te lezen. Het is voor het eerst dat de organisatie een volledige back-up van haar complete archief maakt. Om alles te kunnen bekostigen vraagt Kahle op zijn blog om donaties. ‘We beloven jullie: het is het geld waard.’
Praat mee