— woensdag 26 augustus 2009 12:12

In Memoriam Markus Meulmeester (1946-2009)

Laatste wijziging: 26 augustus 2009, 15:12

‘Heb je gehoord van Markus Meulmeester van de NRC?’, zo ging de mare door de stad via het terras van kunstenaarscafé Timmer in het hartje van Rotterdam. Eerst heerste er ongeloof, tot een resoluut: ‘Dat kan niet waar zijn!’. Maar een geruchtencircuit in een grote stad, is sneller dan welke krant dan ook.

Onze Markus Meulmeester (62) dood?! ‘Die rustige, keurige nette man, nee, dat kon absoluut niet’, zo sprak de bardame. Markus die zojuist per afgelopen juni met de vut was, de sportman, de niet-roker, levensgenieter, kon onmogelijk zijn overleden.

Op die maandag op het terras in de tweede week van augustus stond nog niets vermeld in zijn eigen NRC-krant.

Een telefoontje naar de redactie gaf echter de keiharde bevestiging, onomkeerbaar.

Het bleek later dat hij plotseling, waarschijnlijk als gevolg van een hartstilstand, in zijn Rotterdamse woning was overleden. Meulmeester afkomstig van de krant Het Vaderland in Den Haag, begon in 1981 bij NRC Handelsblad. Eerst als verslaggever, daarna vele jaren als bureauredacteur.

Markus Meulmeester was in allerlei circuits in Groot-Rotterdam een zeer bekende gast. Waar wij echter als collega journalisten ronduit de pest aan hadden, was de elegante manier waarop hij zich in onze inner cirkels bewoog.  Als ‘de wandelende krant, de wandelende NRC’.

Zeker twintig jaar geleden begon zijn imago waarin Meulmeester en zijn krant onafscheidelijk werden. Of hij ermee getrouwd was. En of hij nou gekleed was in één van zijn stereotype donkere regenjassen of in een vlot colbertjasje, de NRC met het logo naar buiten stak altijd quasi argeloos uit een van zijn zakken. Het was zijn handelsmerk, waarop hij apetrots was.

En verdomd, als die wandelende NRC kwam aanlopen midden in een persconferentie, opening van een galerie of tijdens een interview, ineens waren alle ogen gericht op Kwatta.

Op Markus van de NRC!

Jarenlang was hij ook onze trouwe reismakker via de Rotterdamse Journalisten Vereniging (RJV). Naar onder meer New York, Sint Petersburg, Shanghai en Havana in Cuba. Met alle journalistieke avonturen van dien. ‘Alleen daarin al was onze Markus onvervangbaar!’

Jim Postma

Lees de volledige necrologie over Markus Meulmeester

Bekijk meer van

Carrière
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.