Heertje op vingers getikt door rechter
De columns van econoom Arnold Heertje met betrekking tot Bureau Jeugdzorg Amsterdam moeten van het internet worden verwijderd. De publicaties stonden op de sites van RTL Nieuws en de Volkskrant. De rechter bepaalde vandaag dat de publicist onjuist handelde door te beweren dat Jeugdzorg strafbaar, misdadig of crimineel handelde in een zaak rond een jongen die onder toezicht staat van de jeugdbescherming.
“Heertje heeft de vrijheid om kritiek te uiten op BJAA, maar de wijze waarop dat is gebeurd [...] is onrechtmatig.”
Hij “heeft feiten aangaande een onder toezicht staande minderjarige eenzijdig en enkel vanuit de optiek van de moeder gepresenteerd”, zo is in het vonnis te lezen.
Als de artikelen niet binnen tien dagen worden verwijderd dan moet Heertje een dwangsom van 500 euro betalen voor iedere dag dat Heertje zich niet aan het vonnis houd. Er is een maximum van 25.000 euro opgelegd.