— donderdag 26 november 2020 09:05 | 0 reacties , praat mee

Favoriete bezigheid tijdens lockdown: televisie kijken

Favoriete bezigheid tijdens lockdown: televisie kijken
De resultaten van Total Video Key Facts werden - hoe kan het anders dit jaar - online gepresenteerd. | RTL AdConnect

De verplichte lockdowns en verblijf in huis van het afgelopen jaar heeft consumptie van televisie en video flink opgejaagd: in de vijf grootste Europese markten werd bijna anderhalf uur meer televisie gekeken dan in 2019. Dat staat in de jongste editie van het rapport Total Video Key Facts van RTL AdConnect, de internationale salesorganisatie van mediaconcern RTL Group. Laatste wijziging: 26 november 2020, 09:08

In die markten (Duitsland, Frankrijk, Italië, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) werd in 2019 gemiddeld 3 uur en 25 minuten tv gekeken; in 2020 is dat 4 uur en 46 minuten. De meer ongrijpbare leeftijdscategorie 15-34 zat ook vaker voor de buis: in Frankrijk nam het tv-kijken onder deze groep met 36 procent toe.

Ook video-on-demand groeide fors. Video-kijken op sociale media nam volgens RTL AdConnect ‘op epische schaal’ toe met 58 procent meer videoconsumptie op de tien voornaamste platformen. Waar op sociale media vroeger vooral door gebruikers gemaakte video werd bekeken, groeit het aandeel van professioneel geproduceerde media.

RTL AdConnect stelt dat inmiddels 40 procent van de bekeken video’s van professionele media afkomstig is.

Er werden in 2020 fors meer abonnementen op streamingdiensten afgenomen, met wereldwijd 40,5 miljoen nieuwe abonnees. Doordat meer mensen thuis bleven, zette een voorspelde groei van consumptie op mobiele apparaten niet door: de meeste nieuwe kijkers gebruikten hun slimme televisie om video te kijken.

Ondanks het toegenomen kijkgedrag hebben door de pandemie adverteerders in 2020 pas op de plaats gemaakt: in Frankrijk werd 15 procent minder advertentie verkocht, 13 procent in het Verenigd Koninkrijk en 10 procent in Duitsland. RTL AdConnect voorspelt dat 2021 in het teken van een rebound zal staan.

Het is dan wel zaak dat adverteerders hun zichtbaarheid op alle platformen onderhouden. “Merken moeten blijven communiceren tijdens een crisis om schade te beperken en er daarna sterker uit te komen”, zegt productmanager Daniel Bischoff van RTL AdConnect.

 

Bekijk meer van

RTL AdConnect corona
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee