Drone moet rechtszaak uitlokken

Om een rechtszaak uit te lokken heeft de NVJ dinsdag een drone opnames laten maken boven de Scheveningse Pier. Hobbyisten mogen het sinds kort wel, maar journalisten niet. Volgens de beroepsvereniging is de huidige regelgeving, die (foto)journalisten verbiedt gebruik te maken van onbemande vliegtuigen, onwerkbaar. Een journalist die een drone bestuurt riskeert strafvervolging en een forse boete. Een particulier mag wel de lucht in met een op afstand bestuurbare vliegmachine. Het kabinet kondigde onlangs aan dat de regels voor het gebruik van drones per 1 juli worden verruimd, maar die verruiming van de regels geldt alleen voor politie, brandweer en hulpdiensten.
De drone-opnamen worden gemaakt voor een documentaire over de Pier van Scheveningen. Dat gebeurde dinsdag door een particulier. Ook fotograaf en drone-bezitter René Oudshoorn was aanwezig. Had hij de opnamen gemaakt, dan riskeert hij strafvervolging en een boete van ruim 8.000 euro.
Dat verschil vormt de basis voor een rechtszaak tegen de staat wegens inkomstenderving. De fotograaf loopt inkomsten mis, die hij als niet-fotograaf wel had kunnen incasseren,
Praat mee