Commissariaat voor de Media: voorlopig geen onderzoek naar NPO-concert Van Nieuwkerk

Het Commissariaat voor de Media (CvdM) houdt het NPO-concert van Matthijs van Nieuwkerk "nauwlettend in de gaten", maar stelt voorlopig geen onderzoek in, meldt NU.nl. Er ontstond ophef nadat de presentator bekend had gemaakt volgend jaar met zijn muzikale talkshow Matthijs Gaat Door naar de Ziggo Dome te gaan.
Voor deze zogenoemde nevenactiviteit moet een publieke omroep toestemming vragen bij het CvdM. Zij controleren of de publieke omroep zich aan de mediawet houdt. Dit betekent dat er bijvoorbeeld geen reclame gemaakt mag worden tijdens het concert en zij zich niet dienstbaar opstellen naar derden. Volgens een woordvoerder heeft het CvdM vooralsnog geen klachten ontvangen over het NPO-concert.
Dit weekend stelde musicalproducent Albert Verlinde dat het vreemd is dat de muzikale talkshow van de publieke omroep een groot commercieel concert mag organiseren. Volgens Verlinde gaat het concert tonnen opleveren, iets dat volgens de showbizzexpert op zijn minst dubieus te noemen is voor een NPO-programma.
BNNVARA, onderdeel van de NPO, zendt in 2022 de registratie van het concert uit. Het evenement wordt bekostigd vanuit de kaartverkoop, laat een woordvoerder aan NU.nl weten. “Dit is niet nieuw binnen de publieke omroep”, aldus de woordvoerder. “We doen dit bijvoorbeeld al tientallen jaren met de concerten van Kinderen voor Kinderen en ook andere omroepen organiseren evenementen waar tv-programma’s van gemaakt worden. Indien er in het gunstige geval geld overblijft voor BNNVARA, vloeit dit volledig terug naar onze programma’s.” Meer bij NU.nl
Praat mee