China blokkeert NOS-apps en nieuwssites

China heeft alle online uitingsvormen van de NOS en actualiteitenrubriek Nieuwsuur geblokkeerd, inclusief de NOS-app en Teletekst. De blokkade zou al op 19 december zijn geïmplementeerd, meldt de NOS.
Een woordvoerder van de Chinese ambassade in Den Haag bevestigt dat de sites vanuit China onbereikbaar zijn gemaakt. Een formele bevestiging van de blokkade blijft evenwel uit. Ook is onduidelijk waarom de blokkade is ingesteld.
Hoofdredacteur van NOS Nieuws Marcel Gelauff zegt zich tegen elke vorm van censuur te verzetten en hoopt op spoedig herstel van de toegang tot sites en apps.
China blokkeert diverse Westerse sites: naast nieuwssites als Guardian en New York Times zijn ook online encyclopedie Wikipedia ontoegankelijk. De autoriteiten treden op tegen kritische Chinese internetgebruikers, zelfs als hun berichten binnen China niet eens te lezen zijn.
Increasingly, China is sending Twitter users to prison for posts that most Chinese can’t see, with more than 50 people jailed over the past three years—an escalation of the Communist Party's assault on the use of foreign social media.@ByChunHanhttps://t.co/GNI0Yr2dYg
— Jonathan Cheng (@JChengWSJ) January 29, 2021
In 2014 werd de site van dagblad Trouw geblokkeerd, na publicatie over corruptie in de Chinese communistische partij. De NOS meldt dat het ministerie van Buitenlandse Zaken de blokkade bij de Chinese autoriteiten heeft aangekaart. Meer bij NOS
Praat mee