Bloomberg: ‘Verkoop mediabedrijf als ik president word’

Ondernemer Michael Bloomberg zegt dat hij zijn mediabedrijf verkoopt als hij gekozen wordt tot president van de Verenigde Staten. De voormalig burgemeester van New York is mede-oprichter, directeur en grootaandeelhouder van media- en beurrsanalysebedrijf Bloomberg L.P. Hij is op dit moment een van de politici die in de race is voor het kandidaatschap van de Democratische Partij.
Dat meldt CNN. Bloomberg, die met een vermogen van zo’n 60 miljard dollar een van de rijkste personen in de Verenigde Staten is, accepteert geen donaties voor zijn campagne en betaalt deze uit eigen zak. In zijn campagne haalt hij hard uit naar de huidige president Donald Trump. Als Bloomberg door de Democratische Partij tot kandidaat wordt gekozen, neemt hij het tijdens de verkiezingen van eind dit jaar op tegen Trump.
Trump en Bloomberg kregen het eind 2019 al met elkaar aan de stok, toen Trump verslaggevers van Bloombergs persbureau de toegang ontzegde tot zijn verkiezingsbijeenkomsten. De president is het niet eens met het besluit van Bloomberg News om hem kritisch te blijven volgen tijdens zijn campagne.
Praat mee