— donderdag 27 oktober 2016 11:08 | 0 reacties , praat mee

VVOJ uit zorgen over peperdure dagvaarding Apache

VVOJ uit zorgen over peperdure dagvaarding Apache
Een artist impression van het bewuste bouwproject Tunnelplaats in Antwerpen | Ingenieursbureau Tractebel

De Vlaams-Nederlandse Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) heeft haar solidariteit uitgesproken met het Vlaamse onderzoeksjournalistieke platform Apache, dat zich in een conflict over de berichtgeving geconfronteerd ziet met een dagvaarding waarin schadevergoeding tot 350.000 euro wordt geëist. Laatste wijziging: 10 december 2019, 13:04

Centraal staat een bouwproject in Antwerpen waarover Apache tussen 2013 en 2015 berichtte. Bouwbedrijf Land Invest Group en stedenbouwkundige Joeri Dillen (die tot voor kort tevens een hoge politieke functie bekleedde) vinden dat Apache onwaarheden heeft verspreid rond het bouwproject en willen de individuele Apache-journalisten Tom Cochez en Georges Timmermans en de uitgever aanpakken.

De partijen eisen tonnen schadevergoeding. Afgelopen woensdag zijn de klachten van Land Invest Group en Dillen samengevoegd en doorverwezen naar een speciale kamer die de zaak zal bekijken. Het is volgens de VVOJ en Apache duidelijk dat de rechtszaken en torenhoge schadevergoedingen zijn bedoeld om onafhankelijke journalistiek te beïnvloeden.

De VVOJ spreekt haar zorg over de ontwikkelingen uit. Apache zegt dat sinds de juridische bedreigingen veel mensen hun steun - ook in financiële zin - aan het platform betuigen.

Bekijk meer van

VVOJ Land Invest Group Apache.be
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee