Villamedia gidst in het teken van Internationale Vrouwendag
Wat is er deze week allemaal te doen? Villamedia verzamelt de leukste en interessantste kijk- en luistertips en gidst je door verschillende activiteiten en evenementen. Ter lering ende vermaak. Hieronder volgen een paar activiteiten voor de komende week. Meer tips? Check dan vooral de (gratis!) nieuwsbrief.
Klik hier om je aan te melden voor de (gratis!) Villamedia gidst nieuwsbrief!
Zaterdag 8 maart is het Internationale Vrouwendag en in dat kader zijn er deze week veel activiteiten gepland met een focus op vrouwen, femicide, emancipatie en vrouwenrechten. Ik licht er enkele uit:
Theatervoorstelling
Op vrijdag 7 maart is om 20:00 uur in de Balie het evenement “Het is haar eigen schuld”. Een theatervoorstelling en gesprek over femicide. Want er wordt nauwelijks gepraat over het onderwerp. Hoe kan het taboe rond femicide doorbroken worden? Nederland heeft lang naar femicide gekeken als een ‘migrantenprobleem’. En inderdaad: als je kijkt naar slachtoffers van ‘eer’wraak, om de zogenaamde familie-eer te redden, komen veel vrouwen uit de Turks-Nederlandse gemeenschap. Maar het probleem is groter. Wat moet er gebeuren in Nederland om grip te krijgen op dit geweld tegen vrouwen? Aan de hand van een theatermonoloog door Theater Rast wordt er gesproken over femicide. Tickets zijn hier te koop.
Ook rechtbankjournalist Saskia Belleman is dan als het goed is aanwezig. Belleman maakte de achtdelige podcastserie ‘Zij is van mij’, over femicide. Ze werd recent door Villamedia verkozen tot Journalist van Het Jaar 2024. 20 maart is de uitreiking. Wil je erbij zijn? Meld je dan hier aan!
Gratis lunchlezing van Japke D. Bouma
In het kader van internationale Vrouwendag en omdat Japke D. Bouma het belangrijk vindt rond deze datum de boodschap te brengen dat niet alleen mannen mensen zijn, maar vrouwen ook, biedt ze elk bedrijf, elk ministerie, elke gemeente, elke bibliotheek, of welke organisatie dan ook, de kans om haar op donderdag 6 maart tijdens de lunch gratis (GRATIS) in te huren voor haar lezing ‘Mannen komen niet van Venus en vrouwen ook niet’.
Je moet je wel wat voor doen, zo is te lezen op haar LinkedIn-profiel. Daar is ook meer informatie te vinden over de inhoud van de lezing.
Internationale Vrouwendag Borrel in Nieuwspoort
Op donderdag 6 maart is vanaf 17:30 uur voor leden van Nieuwspoort een speciale borrel bij Nieuwspoort. Vrouwelijke Poorters kunnen met elkaar in contact komen, ervaringen delen en samen het glas te heffen in aanloop naar Internationale Vrouwendag. Tijdens deze borrel wordt ook de Nel Slis Kring gelanceerd: een informeel vrouwennetwerk binnen Nieuwspoort met als doel bijeenkomsten te organiseren, elkaar te versterken en het natuurlijk gezellig te hebben. Lees hier meer over Nel Slis.


Praat mee