Verkoopwaarde uitgevers flink gedaald
Nog niet zo lang geleden konden Amerikaanse uitgevers voor te verkopen onderdelen nog acht tot tien keer de operationele kasstroom ontvangen. Dat is aanzienlijk verminderd. Nu is dat nog hooguit zes keer de operationele kasstroom, maar ook zakt de prijs soms al naar vier keer, zegt analist Ed Atorino van Benchmark. Dat is het gevolg van de grote veranderingen in vraag en aanbod: er staan nu 30 Amerikaanse titels te koop, en er zijn slechts weinig mogelijke kopers.
De tweede, samenhangende reden, vormen de dalende advertentie-inkomsten. Voor 2009 verwacht Barclays Capital een daling met 17 procent voor de Verenigde Staten en voor 2010 van 7,5 procent.
Beste voorbeeld van het verkoopprobleem is de Boston Globe. The New York Times Co. probeert die te verkopen. Een jaar terug bood een consortium onder leiding van Jack Welch van voorheen GE nog zo’n 650 miljoen dollar. Dat bod ligt niet meer op tafel. De verkoop stagneert.
In Nederland is mede om bovenstaande redenen de verkoop van Reed Business Information voorlopig van de baan.


Praat mee
Reageren is niet mogelijk op dit bericht.