— maandag 18 oktober 2021 14:32 | 0 reacties , praat mee

Verdachten moord Peter R. de Vries blijven vastzitten. Onderzoek bijna afgerond

Verdachten moord Peter R. de Vries blijven vastzitten. Onderzoek bijna afgerond
Verdachten in de zaak Delano G. en Kamil E. | Aloys Oosterwijk / ANP

De twee verdachten van de moord op Peter R. de Vries blijven voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag besloten. De volgende zitting is op 6 december. Op het moordwapen is dna van verdachte Delano G. aangetroffen, bleek tijdens de zitting van maandag. Laatste wijziging: 19 oktober 2021, 14:08

G. zat tijdens de zitting onderuit gezakt op zijn stoel en zweeg. Verdachte Kamil E. praatte wel, maar ontkende alles. G. wordt gezien als de schutter en E. als de bestuurder van de vluchtauto. DNA van G. is aangetroffen op het moordwapen. Daarnaast zijn schotresten op zijn handen aangetroffen.

Eerder was al duidelijk dat Delano G. sowieso in de cel blijft. Zijn advocaat had geen verzoek voor vrijlating gedaan. Dat deden de advocaten van Kamil E., die door het OM wordt gezien als bestuurder van de vluchtauto, wel. Maar de rechtbank bepaalde dat hij ook niet op vrije voeten mag. “De onderzoeksresultaten kunnen er op wijzen dat u betrokken bent”, zei de voorzitter. Ontlastend bewijs is er volgens de rechtbank niet genoeg.

De komende weken zullen beide verdachten opnieuw worden verhoord. De rechtbank wil dat ze geconfronteerd worden met de bevindingen van de politie, ook als ze daar zelf geen trek in hebben.

Meer bij nu.nl en de NOS.

Bekijk meer van

Peter R. de Vries
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee