Venezuela laat freelance fotojournalist vrij na 16 maanden detentie

In Venezuela is freelance fotojournalist Jesús Medina na bijna anderhalf jaar gevangenis vrijgelaten. De fotograaf werd in augustus 2018 opgepakt en twee maanden later aangeklaagd wegens haatzaaien en lidmaatschap van een criminele organisatie. Het kwam in al die tijd niet tot een rechtszaak.
Hoewel Medina is vrijgelaten, moet hij zich wekelijks bij de autoriteiten melden. Ook mag hij Venezuela niet verlaten.
#06Ene en las afueras del CENAPROMIL a las 10:00pm con @jesusmedinae siendo excarcelado luego de haber estado más de 1 años y 4 meses privado ilegítimamente de su libertad @ForoPenal pic.twitter.com/t5aZpvY1IK
— Stefania Migliorini (@stefmiglio) 7 januari 2020
Volgens persvrijheidsorganisatie CPJ is de lange tijd die Medina in detentie doorbracht volstrekt onacceptabel. De fotograaf zegt in die tijd lichamelijk achteruit te zijn gegaan, met onder meer gebitsproblemen en oogklachten.
CPJ roept de Venezolaanse autoriteiten op alle aanklachten te laten vallen.
Praat mee