— vrijdag 29 april 2022 09:21 | 0 reacties , praat mee

Trouw neemt afscheid van cartoonist Pieter Geenen en zijn strip Anton Dingeman

Trouw neemt afscheid van cartoonist Pieter Geenen en zijn strip Anton Dingeman
Pieter Geenen in 2019 tijdens het columnistenfestival van Trouw. - © ANP / Jean-Pierre Jans

Cartoonist Pieter Geenen en zijn dagstrip Het dagboek van Anton Dingeman nemen deze week afscheid van Trouw. Aanstaande zaterdag staat de laatste editie van de strip in de krant. Geenen gaat met pensioen. En daarmee Dingeman dus ook. Laatste wijziging: 30 april 2022, 15:12

Trouw ging voor de gelegenheid op bezoek bij Geenen voor een exclusief inkijkje in de wereld van Dingeman. In een vier minuten durende reportage (die op deze pagina te bekijken is) vertelt Geenen over zijn strip. In de strip van vrijdag neemt Dingeman al afscheid, al volgt zaterdag nog een allerlaatste editie.

In de interviewreeks Tien Geboden van zaterdag 23 april praat Geenen uitgebreid over zijn leven, zijn werk en zijn strip. “Nee, Anton spreekt niet namens mij of… nou ja, misschien toch wel een beetje, maar hij is vooral een getuige, iemand die in bepaalde situaties opduikt, een motortje waarmee ik een verhaaltje op gang kan krijgen.”

Geenen begon in 1994 met het tekenen van strips. Het dagboek van Anton Dingeman maakte sinds januari 2009 vast onderdeel uit van Trouw.

Bekijk meer van

Pieter Geenen Anton Dingeman
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee