— vrijdag 22 januari 2010 11:40 | 10 reacties , praat mee

Tolpoort op site Nederlands Dagblad

Het Nederlands Dagblad (ND) wil niet-abonnees de toegang tot het grootste deel van de site ontzeggen. Er komt een betaalpoort, waarschijnlijk op het moment dat de krant in oktober naar Berliner-formaat overgaat. Omdat het volgens hoofdredacteur Peter Bergwerff gaat om een "drastische overgang" doet de krant een beroep op de tijdelijke subsidieregeling om innovatieprojecten in de dagbladsector te financieren. Bergwerff hoopt 'enkele tonnen' te ontvangen. Adjunct-hoofdredacteur Rinder Sekeris noemde het ergens onredelijk dat papieren abonnees wél, en digitale bezoekers níet hoeven te betalen voor hetzelfde materiaal. Mocht de subsidie worden afgewezen, kijkt het ND naar alternatieven, omdat de krant "een dermate hoge investering" niet zelf kan financieren. Het ND is de eerste publiekskrant in Nederland die een groot deel van zijn artikelen tegen betaling wil aanbieden. Laatste wijziging: 28 januari 2010, 12:50

Het ND wil de eigen abonnees tegelijk stimuleren de site te bezoeken. De hoofdredacteur zet daarom in op multimedia; meer video en audio op de website.

Met deze proef verwacht de hoofdredacteur 95 procent van de niet geabonneerde sitebezoekers te verliezen. De toekomst zal uitwijzen of het betaalmodel hier tegenop weegt. ‘Het is een groot risico. Door de dalende bezoekersaantallen zullen ook de advertentie-inkomsten dalen. Betalen voor content vereist een cultuuromslag bij de lezer’, aldus Bergwerff.

Bergwerff weet nog niet wat een bezoekje aan de site gaat kosten. Het moet in elk geval een ‘concurrerende prijs’ worden ten opzichte van de digitale krant. Nu al kunnen abonnees de krant alleen digitaal lezen. Dat kost 107,90 euro per jaar. Een standaard abonnement kost 303 euro per jaar.

Lees ook:
De twitterfeed van Peter Bergwerff.

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

10 reacties

Fred Kronenburg, 22 januari 2010, 15:04

Jammer dat de ND-site twee bezoekers per dag trekt, de hoofdredacteur en de webmaster…

denhaag24, 22 januari 2010, 15:44

@fred   en hier blijft dan 5% van over

Menno van den Bos, 22 januari 2010, 16:02

Wat een flauwe reactie van meneer Kronenbrug. Als u niets te zeggen hebt, houd uw mond dan.

Het is bekend dat veel hogeropgeleide christenen het ND online lezen, en een papieren kwaliteitskrant als Trouw of NRC kiezen.

Robert, 22 januari 2010, 16:17

niks flauw van Fred eerst gratis om te kijken of het wel haalbaar is dan geld vragen ? kunnen de kranten dan niet gratisdan staat dat gelijk aan de internet en kunnen ze twee reclame inkomsten vragen voor het zelfde stukje hoe bedoel je “hogeropgeleide christenen het ND online lezen” dat is gelijk aan 5 % van Nedeland toch

Sent Wierda, 22 januari 2010, 17:24

Het wordt tijd dat dit in Nederland gebeurt. In Vlaanderen is het een normale zaak.

Hofstad, 22 januari 2010, 18:37

lol @ hoogopgeleide christen!
Wie niet nadenkt gelooft alles.

Atheist, 22 januari 2010, 21:02

rotflol @Hofstad
.... Zelfs dit!

Jurgen Sweegers, 22 januari 2010, 23:08

Belachelijk dat kranten hiervoor subsidie kunnen krijgen. Concurrentievervalsing is dat. Bestaande nieuwsdiensten op internet moeten zichzelf bedruipen.

Vic, 23 januari 2010, 10:43

Ik denk niet dat het innovatiefonds tonnen gaat steken in een simpel login-scriptje. Dat programmeer je in een uurtje met PHP.

Het heeft bovendien niets met innovatie te maken. Misschien kan het ND een beroep doen op het nostalgie-fonds.

Gijsbert, 29 januari 2010, 16:50

Wat een zure reacties op deze site. Overigens acht ik het ND-initiatief niet zo kansrijk. Maar het experiment valt te proberen.