— donderdag 27 februari 2020 10:50 | 0 reacties , praat mee

Tienduizenden gedigitaliseerde tijdschriften en boeken nu ook buiten leeszaal Koninklijke Bibliotheek beschikbaar

Tienduizenden gedigitaliseerde tijdschriften en boeken nu ook buiten leeszaal Koninklijke Bibliotheek beschikbaar
Mededelingen van de Nederlandse Dagbladpers (1949) - eveneens te bekijken via de Delpher-zoekmachine | KB

De Koninklijke Bibliotheek (KB) stelt via de kranten- en tijdschriftenzoekmachine Delpher 24.000 tijdschriften en 5000 boeken beschikbaar die voorheen alleen vanuit de KB-leeszaal toegankelijk waren. Laatste wijziging: 27 februari 2020, 10:52

De verruimde beschikbaarstelling is mogelijk nu de KB nieuwe afspraken heeft gemaakt met auteursrechtenorganisaties Lira en Pictoright.

“In de nieuwe afspraken is vastgelegd dat boeken en tijdschriften tot 1960 op Delpher getoond mogen worden mits ze niet meer commercieel verkrijgbaar zijn. Voorheen was dat slechts tot 1940. Voor tijdschriften is er vanaf 1950 ook toestemming nodig van de uitgevers. Die wordt komend jaar per tijdschrifttitel aan de uitgevers gevraagd, zodat we hopelijk ook de jaargangen uit deze laatste 10 jaar via Delpher vrij toegankelijk voor iedereen kunnen maken”, schrijft KB over de wijzigingen.

Materiaal dat via Metamorfoze (het nationaal programma voor behoud van papieren erfgoed, red.) wordt gedigitaliseerd en in Delpher wordt opgenomen,  vallen ook onder de nieuwe regeling.

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee