— maandag 1 januari 2024 10:01 | 0 reacties , praat mee

Televisieploeg van Duitse zender ZDF is slachtoffer van Russische aanval op Charkiv

Televisieploeg van Duitse zender ZDF is slachtoffer van Russische aanval op Charkiv
© ANP / Sergey Kozlov

Een televisieploeg van de Duitse zender ZDF is het slachtoffer geworden van de Russische aanval op de Oekraïense stad Charkiv. Dat heeft de zender zondag medegedeeld. De Oekraïense vertaler raakte zwaargewond, en ook een veiligheidsagent raakte gewond. Laatste wijziging: 1 januari 2024, 10:09

“Dit is een nieuwe aanval van Rusland op de persvrijheid. We hopen dat de gewonde collega’s snel genezen”, verklaarde hoofdredacteur Bettina Schausten.

Het hotel waar de ZDF-ploeg zich bevond, wordt vaak door buitenlandse journalisten gebruikt omdat het over een bunker beschikt.

Rusland beweert op zijn beurt dat de Oekraïense geheime dienst vanuit het hotel de aanval op de Russische stad Belgorod gepland heeft.

Rusland heeft al vaker hotels beschoten waar journalisten of vrijwilligers zich schuilhouden. Bij de raketaanvallen op Charkiv vielen volgens Oekraïne 28 gewonden.

Bekijk meer van

ZDF Oekraïne
NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee