— vrijdag 22 mei 2009 08:40

Staatssecretaris geeft prijzen aan nieuwsmakers

Staatssecretaris van Onderwijs Marja van Bijsterveldt maakt op 27 mei in Tilburg de winnaars bekend van de wedstrijd Nieuwsmakers. Dit is een initiatief van Stichting Krant in de Klas en wordt mede georganiseerd door Fontys Hogeschool Journalistiek, de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) en Dagblad Trouw. 125 leerlingen uit het voorgezet onderwijs schreven voor deze wedstrijd een artikel dat voldeed aan de journalistieke principes - en dus verder gaat dan het plaatsen van een kort commentaar op een weblog. De inzendingen komen uit verschillende geledingen van het voortgezet onderwijs, van het eerste tot het vijfde leerjaar, en van het vmbo tot het gymnasium. De winnaar ontvangt uit handen van de staatssecretaris een laptop.

De artikelen worden beoordeeld door een jury, die bestaat uit vertegenwoordigers van NVJ, Dagblad Trouw, Stichting Krant in de Klas en Fontys Hogeschool Journalistiek. Kritisch leren omgaan De prijsuitreiking vormt de afsluiting van een educatief traject van een aantal weken waaraan verschillende scholen, docenten en leerlingen hebben deel genomen. De initiatiefnemers willen scholieren kritisch leren omgaan met krantenberichtgeving en hen enthousiast maken voor het journalistieke beroep. De wedstrijd koppelt de actualiteit aan taalvaardigheid, mediawijsheid en burgerschap.

Bekijk meer van

NVJ LID 26-05

Tip de redactie

Logo Publeaks Wil je Villamedia tippen, maar is dat te gevoelig voor een gewone mail? Villamedia is aangesloten bij Publeaks, het platform waarmee je veilig en volledig anoniem materiaal met de redactie kunt delen: publeaks.nl/villamedia

Praat mee

Reageren is niet mogelijk op dit bericht.